ANKARA ADA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Açılış-Kapanış : P.Tesi-C.Tesi (7.00- 23:00)

HIZLI İLETİŞİM NUMARAMIZ 0545 954 0727
mobile-icon Call to schedule your FREE !+(01) 800 527 4800

Banyo ve Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenmeli?

Banyo ve Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenmeli? 11 Nis

Banyo ve Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenmeli?

Temizlik yapmayı seven biri olsanız dahi fayanslarınız temiz değilse maalesef eviniz temiz görünmeyecektir. Aynı şekilde fayans araları da bunu bozan etkenlerden biridir. Bildiğiniz gibi, fayanslar başta banyo ve mutfak olmak üzere evlerimizin birçok noktasında kullanılan bir yapı malzemesi.

Temizlenmesi kolay olduğu gibi aslında leke tuttuğu için bir o kadar da zordur. Özellikle hijyenin ön plana çıktığı evin mutfak banyo gibi bölgelerinde mutlaka fayans temizliğine dikkat etmelisiniz. Bunun için sizlere birkaç önerimiz de olacak. Ayrıca, kimyasal malzemeler çok yararlı olmamakla beraber aşırı kullanımda yüzeye zarar verebiliyor ya da matlaştırabiliyor. Bu yüzden sizlere evde hazırlayabileceğiniz basit ama etkili tariflerden de söz etmek istiyoruz.
Fayans ve Derz Temizliği

Fayans temizliği kadar fayans aralarının temizliği de zordur. Hatta fayans araları inatçı lekelerin toplanmasına daha müsait olduğu için temizlemesi de bir o kadar zor oluyor. Bahsettiğimiz tarif bu noktalarda da etki etmekte.

Sözünü ettiğimiz karışım için; bir litre suyun içerisine sade maden suyu eklemeniz gerekiyor. Ardından bu sıvıların da içerisine limon suyu ve çok az miktar, yaklaşık yarım fincan kadar, beyaz sirke ilave etmelisiniz. Karışımın çok iyi karışmış olması lazım. Bunun için bir süre çalkalayıp iyice karışmasını sağlayın. Ardından yüzeye az miktarda dökebilir ya da püskürtmeli kutulara aktararak kolayca sıkabilirsiniz. Bulaşık süngerinin arka kısmı gibi sert ve zarar vermeyecek yapıdaki yardımcı aletlerle yüzeyi temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde tel şeklindeki temizleme ürünlerine bu sıvıyı döküp bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Parıl parıl olduğunu kısa sürede anlayacaksınız. Bu karışım, hem kolay hem de ucuz olduğu gibi marketlerde satılan ürünlere göre daha zararsız olduğunu da söyleyebiliriz. Bu şekilde bahar temizliğine hazır olacaksınız.