ANKARA ADA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Açılış-Kapanış : P.Tesi-C.Tesi (7.00- 23:00)

HIZLI İLETİŞİM NUMARAMIZ 0545 954 0727
mobile-icon Call to schedule your FREE !+(01) 800 527 4800

Bayram Temizliği

Bayram Temizliği 22 Tem

Bayramlar ailelerin bir araya gelmesini sağlar ve çoğu kişi bayramlarda oldukça mutlu olur. Fakat bayram öncesi hazırlık yapmak biraz sancılı bir dönemdir. Her bayram öncesi çoğu evde kapsamlı bir temizlik yapılmaktadır. Bayram temizliği yapılması evin her köşesinin temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu sebepten ötürü başlarken mantıklı hareket etmek adına başta evdeki küçük dağınıklıkları toplamalı ve evi bu sırada mutlaka havalandırmalısınız. Evinizi havalandırmanız solduğunuz havanın daha iyi ve temiz hale gelmesini sağlayacaktır.

Hazır bayram temizliği yaparken uzun zamandır kaldırmayı düşünüp kaldırmadığınız, atmayı düşünüp atamadığınız eşyaları da elden geçirmeniz oldukça mantıklı bir iş olacaktır. Çünkü işinize yaramaya şeyleri ne kadar çok el altında tutarsanız o kadar çok temizlik yapacağınız manasına gelmektedir.

Bayram temizliği yaparken odaları sıra sıra temizlemeye özen göstermelisiniz. Çünkü bir yandan duşa kabin temizlerken diğer yandan koltuk silmeniz sizi hem daha fazla yorar hem de kafanıza karıştırır. Bu sebepten ötürü temizlik yaparken odaları sıra sıra gezmelisiniz.

Oturma odaları ve salonlar genellikle evin en büyük ve en az uğraştırıcı yerleri olduğu için bu odaları önce temizlemeniz sizi daha hissedecektir. Büyük odaların erken bitmesi sizi hem psikolojik olarak rahatlatacak hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bayram temizliği yaparken düzenli olmanız sizin en büyük yardımcınızdır. Yatak odasına geçtiğiniz zaman temizliğin kapsamlı olması için yatak çarşaflarını da temizlemeyi unutmamalısınız.

Mutfak ve banyo temizliği evde en çok uğraştıran yerler arasında yer almaktadır. Mutfak dolaplarını özenli bir şekilde temizlemeniz sizi görüntü açısından oldukça fazla rahat ettirecektir. Ayrıca duşa kabin ve lavabo temizliğine de oldukça önem vermelisiniz. Eğer banyonuzda küçük banyo paspaslarınız varsa onlarında temizliğine dikkat etmeli, mutlaka düzenli aralıklarla yıkamalısınız.