ANKARA ADA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Açılış-Kapanış : P.Tesi-C.Tesi (7.00- 23:00)

HIZLI İLETİŞİM NUMARAMIZ 0545 954 0727
mobile-icon Call to schedule your FREE !+(01) 800 527 4800

Temizlik ve Grip

Temizlik ve Grip 19 Nis

Temizliğinize Dikkat Ederek Gribi Önleyebilirsiniz

Grip, özellikle kış aylarında görülen bir rahatsızlık olsa da neredeyse her dönem rastlayabileceğimiz bir durum. Kimi zamanlar hafif atlatırken kimi zaman ağır derecelerde geçirebiliyoruz. Aynı zamanda, bedensel olarak kendimize dikkat etsek dahi çevremizdeki insanlardan ya da toplu ortamlardan bunu kapmamız mümkün. Fakat birkaç temizlik önerisine uyarak bu hastalığı es geçebilir ve uzak durabiliriz. Temizlik ile Gribi Oldukça basit uygulamalar fakat kimi zaman dikkat edemeyebiliyoruz.

Kişisel Temizlikte Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle birkaç püf noktadan bahsedeceğiz, bu kapsamda ilk olarak el yıkamadan söz edebiliriz. El yıkama alışkanlığınızın olması oldukça önemli. Eller sürekli olarak temasta olan parçalarımız olduğu için en çok dikkat etmemiz gerekenlerden biri aynı zamanda. Gözle görülür bir kir olmasa dahi sürekli yıkamak lazım, bu sayede transfer olan bazı mikroplardan kurtulabilirsiniz.

Ellerinizi yıkarken de iyi bir sabunlar en az 30 saniye ovuşturarak yıkamalısınız. Hem kendiniz hem de çevreniz, bulunduğunuz ortamın havası için hapşururken ya da öksürürken mutlaka peçete kullanın. Bu sayede, mikroplar elinize ve havaya yayılmamış olur. Peçetenizi de uzun süre kullanmamalısınız.

Evde Uygulanması Gereken Yöntemler

Evinizde de eğer siz ya da ailenizden biri gripse, kıyafetlerinizi ve ortak tekstil eşyalarınızı ayrı yıkayın ve mümkün olduğunca ortak kullanım yapmayın bir süre. Aynı şekilde evin bazı noktalarında daha çok mikrop toplanır. Bunlar mutfak ve banyo gibi alanlardır. Buraları da grip zamanlarında da daha fazla sıklıkla temizleyin.

Bulunduğunuz odayı grip olmasanız dahi sık sık havalandırın, sabah vakitlerinde en azından evinize güneş ve temiz hava girmesini sağlayın. Grip olan bireyle ortak temas ettiğiniz alanları dezenfektan ile silebilirsiniz. Buna, musluk, kapı kolu gibi nesneler de dahil. Oda sıcaklığınızı da her zaman için ne çok sıcak ne de çok soğuk tercih edin. Kuru hava da insanları olumsuz yönde etkileyebiliyor.