ANKARA ADA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Açılış-Kapanış : P.Tesi-C.Tesi (7.00- 23:00)

HIZLI İLETİŞİM NUMARAMIZ 0545 954 0727
mobile-icon Call to schedule your FREE !+(01) 800 527 4800

ANKARA ZEMİN BAKIMI VE CİLASI

Zemin Bakımı Ve Cilası

PortfolioTemizlik hayatımızın her yerinde zorunlu olan bireysel bir sorumluluk haline gelmiştir. Temizlik kavramını genel olarak bir tanımlayacak olursak; yani neden temizlik yaparız sorusuna cevap verecek olursak; yüzeylere parlak, güzel bir görünüm sağlamak ve yüzeyi kimyasallardan korumak amaçlı yaparız. Ancak temizlik yaparken yalnızca gözle görülen olan atıkları yok ederken; gözle görülmeyen mikro organizmalara karşı elimizden bir şey gelmeyebiliyor. Bunu sağlamak için de profesyonel bir hizmet ile birlikte dezenfeksiyon işlemlerinden yararlanmanız gerekmektedir. ADA zemin bakımı hizmeti ile temizlik konusun da dert etmenize gerek kalmayacak. Uzun süreli çalışan tecrübeli kadrolarımız ile birlikte zemin bakım hizmetlerimiz de yıllardır başarı sağlıyor ve müşterilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz.

Sert zeminler ile ilgili olan zemin bakımlarından bahsettik şimdi de en az bu durum kadar sorun olabilecek bir durumdan bahsedeceğiz; zeminler üzerinde oluşabilecek olan zararlar. Gevşek kir olarak adlandırdığımız atıkların zemini aşındırma süresini kısaltması bu duruma örnek olarak verilebilir. Bu duruma benzer olan; kimyasal sıvıların zemin üzerin de uzun süre kalması sonucun da zemin üzerin de aşınmalar meydana gelerek bozulama durumları oluşacaktır. Bu durumlardan korkmanıza gerek kalmayacak çünkü ADA zemin bakım hizmeti ile bu sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

ADA zemin bakım hizmetinin amacı neler? Öncelikli olarak zemininizin aşındırıcı etkilerini azaltmak ve sıvıların zemininize girmesini önlemektir. Zemin yüzeyinizin yapısını değiştirerek zemininizin daha dirençli ve sağlam bir yapıya ulaşmasını sağlamak, yüzeyler de oluşan gözle görülmeyecek derece de küçük boyutlar da olan gözenekleri kapatarak buralardan kir girmesini önlemek. Ve tabiki de zemininizin daha parlak temiz ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak. Bu uygulamaları kaç farklı aşamalar da gerçekleştiriyoruz?

Genellikle iki farklı seçenek mevcut; birincisi zemin üzerin de tabaka oluşturan polimer kaplamalar ve ikincisi zemin üzerin de herhangi bir tabaka oluşturmayan Kristalizasyon. Profesyonel kadromuz ile birlikte tecrübelerimize dayanarak size en uygun yöntemi beraber belirler ve uygularız.

Polimer kaplamalar işlemler de en çok tercih edilen uygulamadır ben sizlere bu uygulama hakkında bilgi vermek istiyorum öncellikle;

Polimerin yapısın da Polimer-yayıcı akrilik asit ve akrilik ester ve styrene bulunur. Genellikle polimerin özelliğini akrilik ve styrene belirler. Bu iki madde polimere; esnek sert, kırılması kolay;
parlaklığı düşük, parlaklığı fazla gibi özellikler yükler. Kısaca bu iki madde polimer üzerin de avantaj ve dezavantaj özellik oluşturacak durumlar sağlar. Tabiki de iyi bir kaplamadan önce polimerin bu iki madde arasında en uygun oranla üretilmesi gerekmektedir. ADA zemin bakımı hizmetinde kullanılan polimer kaplamalar kesinlikle ustalıkla üretilerek sunulmuştur.

Polimer kaplama sadece sert zeminler üzerin de uygulanabilir. Bu yüzden kendinden parlak olan fayans, granit gibi zeminler de uygulamasını tercih etmiyoruz. Bunlar dışın da polimer kaplama işlemini PVC, linoleum, vinil, mermer gibi zeminlere de uyguluyoruz. Sizin ihtiyacınıza göre belirlenen bu uygulama da kesinlikle hizmette kusur vermiyoruz. Bu yazıları özetleyecek bir bilgi verme gerekirse polimer kaplama uygulaması su ile seyreltilmeden yapılır ve kurumaya bırakılır. Bu işlemi yapacak olan firmamızın kullandığı aparatlar hakkında bilgi verecek olursak;

Öncelikle uygulama yapılırken taşınabilen eşyaların o bölgeden uzaklaştırılması daha sonrasında olacak mağduriyeti önleyecektir. Polimer kaplanacak zemin kirden ve cila atıklardan arındırılır. Çünkü eski cila ile yeni cila durumu oldukça önemlidir bu yüzden firmamız olarak bu duruma çok önem veririz ve titizlikle yaptığımız zemin bakım hizmetinde hiçbir adımı atlamayız. Cilaları temizlemek için cila sökücü aparatımızı kullanırız. Daha sonra hemen yıkama işlemine geçerekten oluşabilecek cila sökücü ürün artığını tamamen ortadan kaldırırız. Zemin de kalacak olan olası cila artığı zemin bakımınızı oldukça kötü yönden etkileyebilir.

Daha sonrasın da zemini kurumaya bırakırız. Bu işlem de aslında sanıldığından daha fazla önem arz etmektedir. Çünkü zemin de oluşabilecek nemler zemin bakımınızı olumsuz yönde etkileyecek, cilanın performansına yansıyacaktır.

Uygulamaya geçmeden önce tamamen kurumuş alanın en uzak noktasından başlayarak zemine cila aktarımı yapılır. İşlemi yaparken cilaların kurumamasına dikkat ederek gerekli zamanlar da hemen cilaların üzerinden şerit olarak geçiyoruz. Yayılan cilayı garanti altına almak için son kez tarama halinde cıva eklemesi yapıyor ve her noktanın cila ile buluşmasını garanti ediyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirirken amatör ellere teslim edilen işlem buradan sonra ‘’patlak’’ verecektir çünkü en fazla 2 dakika için de bu tarama işinin ustalıkla yapılmış olması gerekmektedir. ADA zemin bakım hizmetin de çalışan uzman kadromuz bunu sizlere garanti ediyor.

Yapılan bu işlemlerden daha sonra ise zemin tamamen kurumaya bırakılır ve bu arada sizlerle sohbet vaktini kendimize ödül biliriz.

Zeminin kuruması ortamın şartlarına ve havanın durumuna göre değişiklik gösterecektir. Genellikle gözlemlerimize göre 20 ve 45 dakika arasın da değişen bir zaman ile zemin kurumuş hale geliyor. Ancak birinci katta oturuyorsanız bu uygulama tamamen astar görevini görmektedir. Birinci kat seviyesin de zeminle istenen koruma sağlanamaz bu yüzden en az iki kat uygulama, normal bir koruma seviyesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu ikinci ve üçüncü katları yaparken bir önceki uyguladığımız katlar tamamen kurumadan yapılır ve böylelikle zemininiz için bakım işlemleriniz garantiye alınmış olunur.

Ancak son kat uygulamasını yaptıktan sonra zemin eşya çekilmesi gibi durumlardan zarar görebilir bu yüzden en uygun ortamı hazırlamanız için önceden bilgilendirilerek daha sonrasın da sorun oluşmasını engelleriz. Ama merak etmeyin çok uzun bir süre boyunca o durum da beklemek zorunda kalmayacaksınız; 2 veya 3 saat için de zemin tamamen kullanılabilir bir hale gelecektir.

Ve işlemlerden sonra firmamız zemininizin eskisinden daha güzel olmasını sağlayacak olan ‘’parlatma’’ işlemini yapıyor. Son işlem olan parlatma uygulamasından sonra zemininiz daha parlak ve daha güzel olacaktır. Sadece görünüşün de bir değişim değil aynı zaman da pürüzsüz bir yüzey ve dayanıklılık artışı sağlanacaktır. Polimer cilalı bir zemin neden mi tercih etmelisiniz? Çünkü günlük işleriniz de asla sorun yaratmayacaktır ve temizlik işleriniz de kolaylık sağlayacaktır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki polimer kaplama, kimyasal ürün ve güçlü mekanik etkilerden zarar görebilir. Bunu dikkate almanız da fayda vardır ki zaten günlük temizliklerin de mekanik bir etki gösterecek işlem de bulunmayacaksınızdır. En fazla makine ile yapılacak olan temizlik işlemler de dikkate alacaksınızdır bu durumu. Makinalı temizlik yaparken kırmızı veya beyaz bir ped ve daha zayıf bir temizlik ürünü kullanmalısınız.

Sayılan tüm bu hizmetler kesinlikle profesyonel bir hizmet ile sağlanır ve asla hizmette taviz vermeyiz. Zeminlerinizin bakımı için hemen irtibat numarasından ya da web sitesi yoluyla ANK temizlik firmamıza ulaşarak bizlerden hizmet talep etmeniz yeterlidir. Fiyat konusun da oldukça uygun maliyetler ile alışagelmiş hizmetler dışında bir hizmet sunarak sizlerin güler yüzünü görmekten gurur duyarız. Zemin bakım hizmetleri dışında ihtiyacınız olan diğer hizmetler için de ADA temizlik firmamızın web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz…