ANKARA ADA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Açılış-Kapanış : P.Tesi-C.Tesi (7.00- 23:00)

HIZLI İLETİŞİM NUMARAMIZ 0545 954 0727
mobile-icon Call to schedule your FREE !+(01) 800 527 4800

Ofis Ortamın Hijyen Sağlamak Önemlidir

Ofis Ortamın Hijyen Sağlamak Önemlidir 5 Eyl

Ofis sizin boyunca çalıştığınız ve vaktinizin büyük çoğunluğunu burada geçirdiğiniz bir ortamdır. Bu ortamın temizliğine hem kendi sağlığınız hem de müşterilerinizin sağlığı için daima özen göstermelisiniz. Ankara Ofis temizliğinde dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. En küçük detayları bile gözden kaçırmadan ofis temizliğinizi tüm alanda sağlamalısınız.
Yapacağınız temizlikte önce ofisinizde eğer dağınıklık varsa onu toplamanız sizin için faydalı olacaktır. Önce dağınıklığı toplamak size hem zamandan tasarruf sağlar hem de daha düzenli bir çalışma düzeni yakalamanıza ön ayak olur. Ofisteyken ortamın dağılması çok doğaldır. Bu yüzden düzenli bir görüntüye sahip olabilmek için dağınıklık gördüğünüz anda toplamanız size genel temizlik anında da kolaylık sağlayacaktır.

Ofiste kimi zaman bazı olumsuz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Su dökülebilir, çay dökülebilir, yağmur yağınca camlarınız kirlenebilir. Bu sebeplerden ötürü her türlü olumsuz durumu önceden düşünerek bunlara uygun temizlik malzemelerini her zaman için ofisinizin bir köşesinde tutmalısınız. Örneğin bir ıslak mendili çekmecenizde bulundurmanız acil durumlarda daha hızlı müdahale etmenizi sağlayacaktır.

Temizlik saati oldukça önemlidir. Temizlik yapmadan önce mutlaka mevsim ne olursa olsun kapılar ve camları açarak ortamın havalandırılmasını sağlamalısınız. Müşterileriniz olmadığı saatlerde temizlik yapmayı tercih etmeniz sizin için mantıklı olacaktır. Gün içerisinde müşteri olmadığında ise eğer sizi çok rahatsız ediyorsa gözünüze batan pis yerleri temizleyebilir, bu sayede genel temizlik sırasında daha az iş bırakmış olursunuz.

Temizliğiniz esnasında küçük ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız. Özellikle ortamınızın bir bütün olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Dolu küllükler, kötü kokulu çöp kovası, tozlu raflar ve düzensiz bir çalışma masası hem müşterilere olumsuz bir izlenim verecek hem de sizin için sağlıksız bir ortamın oluşmasına neden olacaktır.